Slivovice jako dárek nikdy neurazí. Jak se ale dělá, aby byla skutečně dobrá?

Slivovice je alkoholem, kterým nepohrdne většina chlapů. Není proto divu, že jde také o oblíbený dárek k narozeninám a mnoha dalším příležitostem. Mnozí tvrdí, že zdaleka nejlepší je slivovice domácí, kterou si lidé udělají z vlastních zdrojů. K tomu je ale zapotřebí splnit několik pravidel.

Jak připravit kvas a zajistit vypálení alkoholu?

V první řadě je pro výrobu kvalitní a chutné slivovice zapotřebí mít vhodné ovoce. Má být dostatečně zralé. Nahnilé kousky švestek raději na pálenku nepoužívejte, mohlo by dojít ke zhoršení výsledné chuti. Ovoce je při prvotní přípravě nutné důkladně očistit a zbavit pecek i stopek.

Následně se při domácí výrobě používají kvasné nádoby z plastu, vhodnější jsou však spíše dřevěné. Aby proces kvašení probíhal v pořádku, nádobu vždy zakryjte. Nezapomeňte ale udělat otvor se zátkou, skrz něj pak totiž dochází k úniku oxidu uhličitého.

Kvašení při výrobě slivovice je nejlepší v suché a dostatečně teplé místnosti. Teplota zase nesmí být příliš vysoká, aby nedocházelo ke ztrátě charakteristické vůně vzniklého alkoholu.

Ve chvíli, kdy je připravený kvas, může začít pálení slivovice. Vždy je lepší se v tomto bodu obrátit na profesionální pálenice, aby proces proběhl v pořádku.

Kvalitní slivovice je k dostání i ve vybraných obchodech

Ne vždy je samozřejmě možné si vyrobit vlastní slivovici. Pak přichází na řadu otázka, kde ji koupit, pokud na ni máte chuť, případně ji chcete někomu darovat při nějaké slavnostní chvíli. Zvolte osvědčené obchody, které poskytují záruku, že alkohol bude v nejvyšší kvalitě.

Dnes už se dá slivovice koupit i v internetových obchodech. Jedním z nich je eshop PanAlfréd.cz. Nabízí rozvoz po Praze zdarma. V sortimentu obchodu jsou slivovice přímo z českých pálenic, takže si můžete být jistí, že koupíte prvotřídní zboží.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *