Hledáte dárek, který potěší a poslouží jako investice do budoucna? Volte zlato

Dárky, které kupujete svým dětem, rodinným příslušníkům či třeba kamarádům, nemusejí být vždy jen nicotnými předměty. Můžete jimi potěšit, avšak zároveň dané lidi obdarovat něčím cenným, co v budoucnu budou moci zpeněžit, když budou potřebovat. Ideální jsou k tomu zlaté slitky a mince.

Hlavní důvody, proč zvolit právě zlato

Investiční zlato je dnes velmi ceněné. Zvláště v době, kdy se začíná zvedat inflace, slouží zlaté slitky a mince jako dobrá ochrana před znehodnocením peněz. Zlato můžete samozřejmě zvolit pro svoji potřebu, aby vám peníze jen tak neležely doma či někde na bankovním účtu a neztrácely kvůli inflaci svoji kupní sílu. Stejně tak ale poslouží zlaté mince a cihličky jako skvělý dar například při narození dítěte. Až vyroste, bude v něm mít určitou finanční jistotu, s níž se bude moci lépe vypořádat s případnou těžkou ekonomickou situací.

Zlato slouží jako skvělý uchovatel hodnoty peněz. Jeho cena je totiž stabilní, v dlouhodobém horizontu spíše stoupá. Rozhodně se investice do zlata vyplácí. Navíc dnes při jeho nákupu není nutné platit daň z přidané hodnoty, což třeba neplatí tehdy, zvolíte-li jako investiční příležitost stříbro, obrazy a další komodity, kde je nutné k základní ceně připočítat DPH ve výši 21 %. A sami uznáte, že navýšení ceny o více než pětinu už je poměrně nákladnou záležitostí. Zlato se díky tomu právem stalo doslova hitem u všech kategorií investorů.

Názor odborníka na investiční zlato

Do zlata dříve investovali hlavně movití investoři, vkládali do něj miliony korun. Dnes se situace na trhu mění, eshopy a kamenné prodejny v tuzemsku hlásí rekordní zájem nových klientů, mezi nimiž převládají drobní střadatelé a sběratelé, lidi, kteří kupují zlato jako dárek, nevyjímaje. Pavel Trtík ze známého internetového obchodu zlate-mince.cz, ke změně složení zájemců o koupi zlata říká: „Dříve bylo běžné, že se ve velkém prodávaly zlaté slitky o hmotnosti jednoho kilogramu, ale movitá část společnosti zabezpečila své finance nákupem zlata již před lety. Nyní z tohoto prozíravého kroku těží. Dnes investují do zlata ti, kteří zaspali a až nyní si uvědomují, že čím více peněz se dostává do oběhu, tím rychleji jejich úspory ztrácí na hodnotě.“ A dodává, o jaký typ zlatých slitků je aktuálně největší zájem: „Nákup zlatých slitků je atraktivní především pro klienty, kteří chtějí své peníze držet ve svých rukou a nemají důvěru v různé spořící programy do zlata. Lidé nakupují ve větší míře i malé slitky o hmotnosti 1-5 gramů, které jsou dostupné pro každého.“

Jak získat investiční zlato bez zbytečné námahy a cestování?

Velkou předností je fakt, že pro zlato už nemusíte nikam jezdit a složitě ho shánět v obchodech. Stačí, když využijete některý ze spolehlivých eshopů, jichž už v tuzemsku funguje několik. Zmínil jsem Zlaté mince, je jich ale vícero. Objednávku provedete stejně snadno, jako když si kupujete klasické spotřební zboží. Jde ale o investici, takže ve skutečnosti o vložené peníze nepřicházíte. Použijete-li nakoupené zlato jako dárek, příjemce zlatou cihličku či minci dříve či později náramně ocení.

Tipy na zlaté mince a slitky, jež potěší každého

Nyní jsou v kurzu hlavně zlaté slitky ze Švýcarska, a to konkrétně Argor Heraeus. Jako perfektní dárek pak lze zvolit zlaté mince. Patrioti si jistě nenechají ujít možnost zakoupit zlaté dukáty, na kterých je vyobrazený Karel IV. Navazují na dobu, v níž Karel IV. nechal ustanovit ryzost a velikost zlatých dukátů jako tehdejšího platidla. Kromě toho jsou populární mezi investory a sběrateli ještě také rakouské zlaté mince Wiener Philharmoniker, nyní k dostání už ve verzi pro rok 2021.

Ať se rozhodnete pro nákup zlata pro svoji potřebu, nebo jej zvolíte jako dárek pro někoho blízkého, v každém případě jde o dobrou a maximálně bezpečnou investici. Při vyšším obnosu vložených peněz se pak dá hravě překonat jakákoliv ekonomická krize a inflace.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *