Zlato je pro většinu investorů ideálem

Vydělávat a zároveň v podstatě nic nedělat? Ano, i tohle je možné. Stačí třeba jen výhodně investovat. Často jde však o docela velký risk. Kdo nemá peníze na vyhazování, a přesto by si rád přivydělal, ten své peníze vloží do relativně bezpečného zlata.

Není jen hezké

Zlato se dá na rozdíl od mnoha jiných kovů poznat na první dobrou. Prozrazuje ho typická žlutavá barva. Díky tomu se jedná o skvělý materiál pro výrobu šperků. Nicméně neslouží pouze k tomu.

Velmi oblíbený je tento vzácný kov rovněž i v celé řadě průmyslových odvětví. Dopustit na něj nedají například výrobci různé spotřební elektroniky. Ti zlato používají primárně jako skvělý vodič. Jelikož se však jedná o docela drahý materiál, využívají jen malé množství, aby se produkty zbytečně neprodražily. I tak to stačí.

Vzhledem k výrazné, avšak obvykle stabilní ceně, je zlato výhodné i pro investory. Na rozdíl od celé řady jiných komodit je na zlato docela spolehnutí. I když jeho hodnota poklesne, prakticky vždy se dostane na původní čísla, případně bude růst.

Není zlato jako zlato

Nakoupit si zlaté šperky a následně doufat ve výdělek by bylo marné. Kdo si chce pořídit investiční zlato, ten musí pokukovat pouze po mincích a slitcích.

Mince se dají pořídit relativně levně. Většinou jsou navíc zdobné, takže má cenu jich pár pořídit i jako dárek. Vzhledem ke svým malým rozměrům je reálné schovat mince kamkoliv je libo, třeba do falešného dna šuplíku. Trezor tedy často není potřeba.

Se slitky je to složitější, jelikož jejich cena obvykle bývá zásadně vyšší. Takovéto jmění trezor potřebuje, nicméně i ten stojí nemalé peníze. Dvojnásob to platí o opravdu kvalitních modelech.

Proto mnoho investorů neskladuje své zlaté zásoby v domácích podmínkách, ale spoléhají se na banky. Jejich trezory jsou totiž v podstatě nedobytné. Je však nutné počítat s poplatky, jež mohou být relativně drahé.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *