Programy pro střih videa vyřeší problémy s postprodukcí

Natočit několik záběrů na mobil či kameru je jen prvním krokem k vytvoření skutečně poutavého videa. Ta opravdová práce začíná až po skončení natáčení, kdy filmování přejde k postprodukci. Základem všeho je mít nějakou vizi, jakým směrem se má finální video ubírat. Zda jeho obsahem chcete diváky o něčem informovat, šokovat je nebo pobavit. O ideální poskládání záběrů do jednoho celku se stará filmový střih. I s nenáročnými programy můžete vytvořit na první pohled povedené video.

Amatérské střihové programy pro profesionální práci

Práce střihače je náročná nejen z hlediska pečlivosti, ale také trpělivosti. Bez těchto vlastností se nedá kvalitní video sestavit. Poté budete potřebovat střihový software, který vám práci s úpravou natočeného záznamu usnadní. Běžné programy pro střih videa přitom poslouží stejně dobře jako profesionální nástroje, zvláště pokud se zpracováním videa teprve začínáte. Mají jednodušší obsluhu a naučíte se s nimi spoustu užitečných triků, jakým je třeba zjemnění přechodů mezi jednotlivými scénami či přesné vyjmutí nepovedených záběrů.

I youtubeři musí svá videa stříhat

Nejčastěji se s úpravou natočeného materiálu potýkají youtubeři, kteří se tvorbou videa živí. Na kvalitě výsledku jim záleží a setkávají se s přísnou kritikou, pokud jejich záběry nejsou zábavné, poučné nebo zajímavé od první do poslední vteřiny záznamu. Kromě toho musí umět i poutavě mluvit, vymýšlet stále nová témata svojí tvorby a nezanedbávat fanoušky. Přesto jsou videa základem pro jejich práci a často rozhodují o tom, jak dlouho se na české či světové scéně udrží. Mnozí youtubeři pro zkvalitnění své práce podstoupili i speciální kurz, který jim v jednotlivých oblastech pomohl zlepšit své nedostatky a zvýraznit přednosti.

Poslední zlaté rady před dalším natáčením

Nemusíte však být zrovna youtubeři, abyste se mohli věnovat úpravě videa. Programy pro jejich střih využijete i k úpravě soukromých videí do rodinné sbírky nebo k představení nějaké služby či produktu. Možností je spousta a střihačské programy se při úpravě natočených záznamů hodí každému, kdo chce dosáhnout uspokojivého výsledku. Ze seznamu doporučených programů si jednoduše zvolíte ten, který vám svojí charakteristikou bude nejbližší. Můžete vyzkoušet postupně všechny, abyste se naučili pracovat s různými typy programů.

Práci se střihem si můžete usnadnit vyšší kvalitou videa už při samotném natáčení, pro které samozřejmě potřebujete přiměřenou výbavu. Amatérské i profesionální vybavení k natáčení si můžete nakoupit na eBay, což je v poslední době jedno z nejoblíbenějších míst k nákupu levného zboží, které se jinde špatně shání. Nezapomeňte, že mistrem se člověk stává ve chvíli, kdy se odmítne vzdát a na tom, po čem touží, skutečně tvrdě dře. S každým dalším vydaným videem už můžete být jen lepší, nikdy horší.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *