Sháníte originální dárek pro děti? Nechte je hrát si s magnety

Vánoce se blíží, a tak je ten správný čas začít vymýšlet dárky pro vaše blízké. Udělat radost dětem je zpravidla nejsnazší – jednak nepohrdnou téměř žádným dárečkem, jednak se netají tím, co si vlastně přejí. Pokud ale přesto nevíte, čím své potomky či vnoučky obdarovat, máme pro vás jeden moc dobrý tip: magnetickou stavebnici.

Magnetická stavebnice patří k edukativním hračkám, které dětem zároveň vštípí základní fyzikální znalosti. Naučí se, že se stejné póly přitahují a opačné odpuzují, a ani si nových znalostí v zápalu hry nestačí všimnout. Učení bude přirozené. Magnetické stavebnice navíc podporují kreativitu, rozvíjejí jemnou motoriku prstů a pomáhají uvolnit stres i napětí.

NeoCube: Hlavolam z magnetů

Velmi známou magnetickou hračkou je hlavolam NeoCube. Letos slaví už 10 let od svého vzniku, kdysi ho v Pensylvánii vymyslel mladý prodavač Christopher F. Reda. Nezamýšlel ho jako hlavolam, nýbrž místo stojánku na propisky. Postupem času si však s magnety hrál a vytvářel z nich různé tvary a složitější objekty. Bavilo ho to, a tak ho později napadlo, že by z magnetických kuliček mohl sestavit hlavolam.

První magnetické kuličky se pod názvem NeoCube dostaly do prodeje v roce 2008 a prodávají se dodnes. Kuličky jsou neodymové magnety vyrobené ze slitiny železa, neodymu a boru. Prodávají se ve formě krychle v černé, pozlacené, stříbrné či originální barvě.

Náš tip: Kromě magnetů jsou nejoblíbenějším vánočním dárkem dětská horská kola.

Děti budou nadšené

Zábava s NeoCube je prakticky nekonečná. Z 5mm kuliček lze sestavit mnoho 2D i 3D objektů. Stačí jen zapojit fantazii, případně si najít návody na internetu. Z kuliček lze vyrobit dokonce i řetízky, náramky apod. Pokud pořídíte stavebnic více, získáte ještě širší možnosti. Velkou výhodou je také fakt, že se kuličky málokdy ztrácí. Většinou se přichytí k nějakému feromagnetickému povrchu, který je poblíž. Za tenhle dárek vám děti určitě poděkují.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *