Vitamín C je vhodné organismu dopřávat po celý rok

O tom, že vitamín C má mnoho blahodárných účinků pro lidský organismus, jistě většina z vás ví. Jenže mnohdy zapomínáme na jeho pravidelný přísun, případně se snažíme o jeho dávky jen tehdy, je-li už ze zdravotního hlediska pozdě, protože jsme nemocní. Vždy je dobré mít na paměti, že tělo tento důležitý vitamín potřebuje celoročně. A jak si ho lze dopřát?

Ideální je, pokud vitamín C organismus dostává z přírodních zdrojů, tedy ze stravy. Největší množství je v ovoci. Typicky jde o pomeranče a citrony, bohatým zdrojem je ale kupříkladu i kiwi. Nechybí však ani v jiných potravinách, z nichž lze vyzdvihnout třeba zeleninu – okurky, celer apod.

Jaké jsou účinky?

Jedním z hlavních důvodů, proč tělo potřebuje vitamín C, je fakt, že má výrazné antioxidační účinky. To znamená, že napomáhá organismu zbavit se škodlivých látek, jež mohou zapříčinit nejrůznější onemocnění, zejména nachlazení, chřipku a další. Zároveň podporuje celkovou imunitu člověka. Odstraňuje únavu, tělo rychleji a lépe regeneruje po náročném fyzickém výkonu. Kladně působí rovněž na zdraví kostí, zubů a chrupavek. Jde takřka o všelék, což vystihuje jeho důležitost.

Ne vždy se vám podaří vitamín C dostat do těla jen z běžně dostupných potravin. Právě z tohoto důvodu je vhodné celoročně využívat i podpůrné doplňky stravy ve formě tablet a dalších přípravků. Zásadní je ale správné dávkování tak, aby zbytečně nedocházelo k příliš velkému přísunu. Organismus pak přebytečný vitamín nezužitkuje a vyloučí jej.

Doplněk stravy

Příkladem vhodného doplňku stravy je produkt EXTRA C 500. Je ve formě kapslí, z nichž každá obsahuje 500 mg látky. Zásadní je fakt, že se vitamín z kapslí uvolňuje postupně, tudíž je přístupný minimálně po dobu 8 hodin. Stačí tak jedna kapsle denně a vitamín C vašemu tělu nebude chybět.

Nejdůležitějším obdobím, kdy nezapomínat na pravidelný přísun vitamínu C, je podzim a zima. Právě v těchto obdobích je totiž organismus nejnáchylnější na nemoci a oslabení imunity.

 

 

 

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *