Sháníte netradiční dárek? Kupte autobaterii


Jakkoliv se vám autobaterie může zdát jako hloupý dárek, opak je pravdou. Pokud rádi dáváte praktické dary, baterie do auta bude dobrou volbou. A to obzvlášť v případě, že se obdarovaný (nebo obdarovaná) v technických věcech moc nevyzná a nezvládne si sám ohlídat, kdy už baterie ztrácí na životnosti. Ušetříte ho bezradných chvil, kdy by se mu nedařilo nastartovat.

Autobaterie v zimě prochází tvrdou zkouškou. Mrazy jim příliš nesvědčí, rychleji se vybíjí. Pokud baterku dostatečně nabijete, měla by přežít i teploty hluboko pod nulou, ovšem jestliže už není ve stoprocentním stavu, skutečnost bývá jiná. Nebylo by lepší koupit si na letošní zimu novou?

Zjistěte, jestli už je nová autobaterie potřeba

Orientovat se lze v první řadě podle roku výroby. Najdete ho uvedený na každé baterce, zpravidla bývá zezadu. Moderní baterie vydrží asi čtyři až šest let, jestliže byly koupené v novém voze, tak i déle. V případě nových baterií daných do starších vozů však může být životnost kratší. Nemá zde totiž vzhledem k opotřebované elektroinstalaci ideální podmínky.

Dalším ukazatelem je čistota elektrolytu. Troufnete-li si, nasajte trochu elektrolytu a podívejte se, zda je čistý. Pokud je spíš černý, špinavý, doporučuji autobaterie vyměnit.

Tip: Při testování dávejte dobrý pozor, elektrolyt je žíravina! Zničí vám oblečení a popálí kůži.

Vyberte odpovídající model

Máte-li k dispozici starou baterku, vše je jednoduché. Podívejte se na rozměry, napětí, kapacitu, polaritu, startovací proud a velikost pólu. Zdá se vám to jako moc parametrů? Podívejte se na https://www.nekvinda-obchod.cz/1-autobaterie/ a orientujte se podle tamních kategorií, případně využijte rovnou vyhledávač autobaterie podle typu vozidla. Určitě se nestane, že byste vybrali špatně. A kdybyste přece jen byli na pochybách, nebojte se zavolat nebo napsat e-mail odborníkům ze jmenovaného e-shopu.

Na závěr už nezbývá než dárek zabalit a nechat všechny přemýšlet, co se asi nachází v té těžké krabici.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *