Na co si dát pozor při sjednání cestovního pojištění?

 

V současné době mnozí z vás plánují letošní letní dovolenou. Spolu s výběrem konkrétního zájezdu byste neměli zapomenout ani na sjednání kvalitního cestovního pojištění, pakliže už není přímo součástí nabídky cestovní kanceláře. Na co si musíte dát pozor a jak se dá pojištění zajistit?

Jakých parametrů si všímat?

V první řadě je nutné zvážit cestovní pojištění dle toho, do jakých zemí cestujete. Podle cílové destinace se totiž obvykle určuje cena, jež se účtuje podle počtu dní, po které bude vaše dovolená trvat.

Zásadní je, abyste měli přehled o tom, co daná pojistka zahrnuje. V základních verzích jde o případnou úhradu léčebných výloh. Vždy je ale lepší si nějakou tu korunu připlatit, aby pak smluvní pojištění do zahraničí online zahrnovalo třeba také pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění ztráty a odcizení zavazadel.

Pakliže víte, že v cizině nebudete jen ležet na pláži, ale chystáte se vyzkoušet i nějaký ten adrenalinový sport, pak je dobré si připlatit za pojištění rizikových sportů. Je zde totiž přeci jen větší šance, že přijdete k nějakému úrazu. Základní pojistka by pak takovýto úraz nemusela pokrývat.

Dále je nesmírně podstatné si všímat, jakých částek se jednotlivé typy pojištění dotýkají. Obecně platí, že čím vyšší limit, tím lépe. Zvláště důležité je to tehdy, plánujete-li cestovat do exotičtějších a vzdálenějších zemí.

Jak pojistku sjednat?

Klasika v podobě návštěvy kamenné pobočky některé z tuzemských pojišťoven je už dosti neatraktivní, protože vám jednoduše zabere zbytečně moc času. Proto je lepší si vybrat cestovní pojištění online. Stačí vyplnit základní údaje o vaší osobě, následně typ pojištění s výší maximálních limitů. Pak objednávku dokončíte, a to včetně platby. Praktické je použití běžné platební karty, případně kreditní, pakliže to daná pojišťovna umožňuje.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *