Jak vybrat správný ručník a osušku

Používáme je denně. Ano, jsou to ručníky a osušky, do kterých utíráme své ruce, obličej i tělo prakticky celý den. Pokud si chcete pořídit nové, potřebujete se zaměřit na několik parametrů, abyste dobře vybrali. Ačkoliv zpočátku všichni kladou důraz jenom na design a barvu, měli byste mít na paměti také zvolený materiál a dobře se o ně starat, aby byly hebké a nadýchané po celou dobu jejich používání.

Správná gramáž i vlákno

Jestliže hledáte na internetu nebo v obchodě vhodné ručníky do vaší koupelny, neomezujte se jenom na vzhled, který by doplňoval váš interiér. Zaměřte se také na materiálové složení. Jejich vlastnosti jsou důležité. Osušky se vyrábí například froté, které mají tkaninu ze smyček, dále jsou to potom velurové, jež mají popsané smyčky oříznuté, takže jejich zevnějšek připomíná samet. Na povrchu ale může být i zdobení z vláken nebo potisk. Masážní ručníky zase vybírejte s kratším vlasem. Aby vám ručníky dlouho vydržely, zvolte raději bavlnu a ostatní přírodní materiály, které odolávají opotřebení. Výrobky z umělých vláken avšak nejsou tak savé a brzy se odřou. Co se týká gramáže, měli byste vybírat od 450 gramů na metr čtvereční a výše.

Ocet pomáhá ručníkům změknout

Ještě před použitím nové ručníky a osušky vyperte, jinak špatně sají. Nemusíte je vyvářet, stačí je předem namočit do studené vody a pak vyprat v chladnější vodě v úsporném programu. Při praní raději nepoužívejte aviváž, která způsobí, že tkanina nebude sát, ale naopak odpuzovat vodu. Seprané a ztvrdlé ručníky změknou namočením do horké octové vody. Vyplatí se také sušička, ze které vyndáte ručníky hebké a nadýchané. A aby neztrácely svoji barvu, přidávejte je k podobně barevnému prádlu nebo nechte samostatně. Bílým ručníkům se odvděčíte citronovou šťávou místo odbarvovače.

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *