Darujte nápaditě a vyberte šperk s originálním symbolem

Náhrdelníky, náušnice i náramky se symboly srdcí, kruhů, slziček a květin jsou velmi známé a stále stejně oblíbené. Móda však jde neustále kupředu a vy máte v současnosti jedinečnou příležitost potěšit blízkého člověka šperkem, který bude značit cosi mnohem hlubšího. Připravili jsme pro vás seznam atypických symbolů, jež jsou v současnosti velmi populární.

Strom života

Symbol stromu je už od pradávna součástí mnoha nejrůznějších obřadů, modliteb i meditací. Tuto rostlinu uctívaly dávné civilizace, kultury i náboženství jako znak plodnosti, nesmrtelnosti, ale také znovuzrození či spojnice mezi pozemským a nebeským světem. Z tohoto důvodu se šperk s tímto symbolem perfektně hodí například jako dárek k narozeninám či ke křtu.

Hamsa

Tento symbol, také často nazývaný Fátimina ruka, je velmi oblíbený zejména v oblasti Středního východu a severní Afriky, kde je využíván nejen v podobě šperků, ale také jako ozdoba na zeď. Dodnes někteří lidé věří, že dokáže ochraňovat před zlými silami, zejména před uhranutím. Proto bývá často dozdobena okem. Pakliže tedy chcete svou přítelkyni či kamarádku překvapit například stříbrnými náušnicemi, vyberte takové, které mají ve znaku tento ochranný symbol.

 

 

Nekonečno

Tento symbol pocházející už ze starého Egypta bývá často zobrazován ve tvaru hada stočeného do ležící osmičky, který požírá vlastní ocas. Představuje cyklickou podstatu věcí, podstatu lidského života a také, že „Vše je jedno“. Šperk s tímto symbolem se skvěle hodí k uvítání nového potomka, ale také jako znak nekonečné lásky. Zásnubní či snubní zlaté prsteny s ležatou osmičkou budou tedy originální trefou přímo do černého.

Květ života

Posvátný amulet, který je jedním z nejstarších znamení vůbec. Sedm vzájemně se dotýkajících kruhů značí sedm základních čaker lidského těla a symbolizuje jednotu života, ducha a celého Vesmíru.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *