Slovinsko se stává rájem lyžařů

V České republice trvá lyžařská sezóna poměrně krátce. Občas dokonce počasí ani nepřeje, a tak se první lyžaři dostávají na sjezdovky nejdříve koncem listopadu. A s příchodem prvních jarních paprsků se začíná sníh roztápět, tudíž lyžaři musí rozloučit se zimními radovánkami už začátkem března.

Pokud však plánujete vyrazit na hory až v březnu, protože dříve nemáte volno, potom doporučujeme raději zajet do alpských oblastí. Do popředí se stále více prodírá areál Kranjska Gora nacházející se ve Slovinsku.

Lyžování za rozumné ceny

Jakmile zadáte do vyhledávače „dovolená Slovinsko“, okamžitě na vás bude svítit Kranjska Gora, což je malebné místo v Julských Alpách. Do povědomí se středisko dostalo především díky tomu, že se v dané oblasti konají různé světové soutěže v lyžování.

Všechny sjezdovky jsou perfektně upravené, a dokonce je Kranjska Gora levnější než některé české ski areály. Všechny děti do šesti let lyžují zdarma, a tak vás dovolená s celou rodinou nevyjde příliš draho. Přijdou si na své jak začínající lyžaři, tak i profesionálové, protože v zimním centru se nachází sjezdovky všech obtížností.

Ve Slovinsku není na nudu místo

Jestliže nechcete strávit celé dny jen na sjezdovkách, nemusíte, protože Slovinsko je rozmanitá země, která má co nabídnout. Vyzkoušíte bobovou dráhu, zajezdíte si na snowboardu, zajdete si do sauny a navštívíte bazénový komplex. Perlou lyžařského areálu je jezero Jasna, které se v zimním období promění na přírodní bruslařskou dráhu.

Stačí napsat „Slovinsko dovolená“ a hned se vám nabídne několik ubytovacích zařízení. Rezervujte si apartmán, horskou chatku či pokoj v penzionu co nejdříve, protože do Kranjske Gory míří stále více turistů z okolních států. A není se čemu divit, kdo by nechtěl lyžovat v Alpách za tak přijatelné ceny.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *