Není romantičtější dovolené než v Paříži

Toužíte se vydat ve dvou na dovolenou, na niž se nezapomíná, ale ležení na pláži není nic pro vás? Zkuste poznávací zájezd Paříž. Romantičtějšího místa byste v Evropě těžko pohledali. Paříž je vyhlášená jako město lásky a nachází se zde mnoho památek a umění, jež by měl ve svém životě vidět každý.

Paříž je nádherná. Největším zážitkem je pro většinu jejích návštěvníků známá Eiffelova věž, ovšem věřte, že skvělé vzpomínky si odvezete i z jiných míst. Nejkrásnější výhled na celé město budete mít z mrakodrapu Montparnasse, ze známého oblouku v moderní čtvrti La Défense si zase užijete překrásný pohled na celou hlavní třídu Champs-Elysées. Avšak i z nižších poloh Paříž stojí za to. Vynechat byste neměli Montmartre s chrámem Sacre-Coeur. Vidět musíte známou katedrálu Notre-Dame i obrovské centrum umění Louvre. Z méně známých lákadel pak jmenujme třeba pařížské katakomby. A určitě nezapomeňte navštívit zámek ve Versailles s obrovskými zahradami kousek za Paříží.

Velkou výhodou je, že občané EU do věku 26 let mají na spoustu památek vstup zdarma. Týká se to například Louvru či právě Versailles. Jinak se připravte na mírně vyšší ceny potravin než v Česku, ale nijak zvlášť drahá Paříž není.

I jiné kouty Francie stojí za průzkum

Francie ovšem není pouze Paříž. Chuť camembertu a dobrého vína si užijete i v jiných koutech. Co byste řekli třeba tymiánem provoněné Provence? Nebo se raději vydáte šplhat do hor? Či nepohrdnete některým z francouzských pobřeží? Tahle země vás bude bavit. Podívejte se na nabídky poznávacích zájezdů CK Redok a vydejte se třeba jen na prodloužený víkend: http://www.redok.cz/poznavaci-zajezdy/francie/. Budete koukat, co se dá během pár dní stihnout.

Skvělou romantiku nabízí rovněž Itálie

Jestliže se vám z různých důvodů do Francie nechce, možná byste nepohrdli Itálií. I Benátky by měl aspoň jednou v životě každý vidět, Řím je plný historických památek a krásné pláže jsou téměř po celé zemi. Opět můžeme doporučit zájezdy od CK Redok: http://www.redok.cz/poznavaci-zajezdy/italie/. Najděte si třeba poznávací zájezd Řím.

Prázdniny se sice chýlí ke konci, ale v jižních destinacích jsou příjemné teploty i v září. Využijte toho! Zájezdy mimo hlavní turistickou sezónu bývají často levnější.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *