Brno a okolí z netradiční perspektivy

Nenechte se zmást tím, že znáte Brno jako své vlastní boty. Zapomeňte na nudu v Brně. Nově rozkvetlé letecké školy při letišti v Brně Tuřanech nabízejí vyhlídkové a okružní lety v moderních i klasických letounech nad Brnem a okolím. Ukazují tak toto moravské město z netradiční perspektivy a pasažérovi se tak může naskytnout pohled na slunečními paprsky ozářené věže katedrály svatého Petra a Pavle nebo poslední roztávající sníh na Zelném trhu. Díky pohledu několik stovek metrů nad zemí se z velkoměsta stane jen malá malebná vesnice obklopená stovky zelenajícími se poli.

Ti náročnější se můžou proletět i nad celou jižní Moravou a spatřit tak místa, které ještě neviděli. Celý okružní let trvá od 15 do 60 minut a uskutečňuje se letounem nebo vrtulníkem, podle klientova přání. Nejobvyklejšími typy jsou letouny Zlín Z-43 a L-200 Morava, kterými se může proletět hned několik osob. Historie těchto letounů spadá do období Československa, kdy se jeden měl stát aerotaxíkem a druhý byl vyroben jako zvětšená verze akrobatického letadla. Pro fanoušky helikoptér jsou často připraveny typy R-22 pro jednu osobu nebo Bell 206 pro 4 osoby.

A kolik vyhlídkový let stojí? Letecké školy se snaží vyhovět všem zákazníkům, a proto nabízí kratší lety od dvou tisíc po hodinové lety, kde se cena může pohybovat obvykle mezi sedmi a dvanácti tisíci v závislosti na daném modelu. Kanadský letoun Bell 206 dosahuje až třiceti tisíc za 60 minut čistého letu.

Protože určitě chcete, aby vyhlídkový let byl ten perfektní dárek, dejte si práci při výběru společnosti, která vyhlídkový let realizuje. Slevové portály se hemží vouchery s 70% slevami, ale často je klientův let zkrácen o dobu přípravy na zemi.

Pokud ještě váháte nad dárkem pro své blízké, nechte se inspirovat! Z tohoto dárku budou nadšeni jedinci všech věkových kategorií!

Autor příspěvku: Hedy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *