Jak vybrat kalhoty na motorku?

Pro každého motorkáře je velmi důležitá bezpečnost. A k ní výrazně přispívá oblečení. Ve chvíli, kdy chcete někomu pořídit nové kalhoty na motorku třeba jako dárek, případně si je pořizujete pro sebe, ujasněte si pár věcí.

Velikost hraje podstatnou roli

Oblečení na motorku musí být v každém případě dostatečně pohodlné. Zejména tehdy, počítáte-li s delšími jízdami. Při výběru je proto dobré si důkladně vyzkoušet, zda vám padne při pozici v sedu. Právě vsedě by vás nikde nemělo tlačit. Při déletrvajícím škrcení totiž může dojít ke snížení průtoku krve v končetinách a nastat zhoršení jejich citlivosti. To se může negativně projevit na schopnosti dobře řídit motocykl.

Materiál

Moto kalhoty se vyrábějí z kůže i textilu. Výběr materiálu podřiďte tomu, zda používáte sportovní motorku, případně jezdíte na delší vzdálenosti, vliv má i počasí, v němž se do terénu vydáte.

Například jeansové kalhoty na motorku jsou vhodné spíše pro delší výlety, protože nejsou tak těžké jako kožené, jsou proti nim navíc i příjemnější při kontaktu s pokožkou. Kožené kalhoty jsou pro změnu vhodnější pro sportovní jízdu, protože se dají považovat za bezpečnější vzhledem ke svojí struktuře.

Bezpečí a ochrana

Nezapomeňte na to, že oblečení na motorku má obsahovat bezpečnostní a ochranné prvky. Jde především o chrániče citlivých míst, která jsou nejvíce v nebezpečí při pádu. Jedná se zejména o kolenní chrániče a výztuže, neboť právě kolena při nárazech s vozovkou nejvíce trpí. Jde o stejně důležitý prvek jako helma, jež je pro jízdu na motorce zcela nezbytnou součástí vybavení každého řidiče i spolujezdce.

Zároveň má oblečení mít i reflexní prvky, díky nimž vás lépe rozpoznají ostatní účastníci silničního provozu. Snížíte tak riziko nejen svého zranění, ale i ostatních motocyklistů a řidičů osobních či užitkových automobilů.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *