Sviťte doma LED žárovkami, prospějete životnímu prostředí

Za životní prostředí by se měl cítit zodpovědný úplně každý. Spousta lidí si uvědomuje, že je vhodné třídit odpad, šetřit vodou, jezdit méně autem. Ale co osvětlení? Věděli jste, jak moc přírodě prospějete, když vyměníte domácí světla za LED?

Jsou energeticky úsporné

LED žárovky jsou až o 80 % účinnější než ty klasické. 95 % energie v LEDkách je přeměněno na světlo a pouze 5 % se ztrácí ve formě tepla. Nižší úspora je však dobrá nejen pro vaši peněženku. Potěší i přírodu, protože elektrárny nebudou muset vyrábět tolik elektřiny, a tak se sníží emise skleníkových plynů.

Neobsahují toxické složky

Věděli jste, že v obyčejné žárovce je dva až pět miligramů rtuti? Toto množství je mnohem menší, než se skrývá v teploměru, avšak přírodě uškodí. Naproti tomu v LED osvětlení žádné toxické látky nejsou, pomáhají tedy chránit přírodu před škodlivým odpadem.

Snižují spotřebu světla

Obyčejná žárovka světlem doslova plýtvá, vyzařuje ho do všech směrů a osvětluje i oblasti, kde to ani není nutné (například strop). LED trubice či žárovky zvládají světlo zaostřit v jednom směru, díky tomu je ho potřeba méně. A to se opět dostáváme k nižší spotřebě (až desetkrát ve srovnání s klasickou žárovkou) a přínosu pro životní prostředí.

Mají delší životnost

LED žárovka svítí až šestkrát déle ve srovnání s tou obyčejnou, vydrží 50 000 hodin provozu. Její pořízení je sice dražší, ale věřte, že se vám částka rychle vrátí. Delší životnost navíc znamená nižší emise uhlíku.

LED osvětlení je pro každého

Rozhodli jste se také bojovat za životní prostředí? Nebo chcete ušetřit? Neváhejte a nahraďte své žárovky a zářivky LED variantami. Využít se dají opravdu kdekoliv včetně automobilů, veřejného osvětlení, vánočních stromečků, zahrady apod. Velmi žádané jsou také LED pásky využitelné jako dekorativní osvětlení. Podívejte se na ledakce.cz a vyberte si svá LED světla za výhodnou cenu.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *