Před dovolenou vybavte pasažéry v autě reflexními vestami

Před dovolenou a jízdou autem do ciziny se ujistěte, zda povinné vybavení vozidla, které stačí u nás v Česku, je dostatečné i pro jízdu za hranicemi. V některých státech, jako jsou Itálie a Rakousko, je v povinné výbavě motoristy zařazena i poučka, kolik reflexních vest má být v automobilu. Pořízením reflexní vesty navíc se jednak vyhnete zbytečným obstrukcím a pokutám, na druhou stranu se jejich pořízení může v neočekávaných situacích hodit.

Kolik reflexních vest má být v autě v Itálii, Rakousku a na Slovensku

Jak říká prezident českého Ústředního auto-moto klubu JUDr. Oldřich Vaníček, při cestě do Itálie je třeba mít v povinné výbavě výstražnou reflexní vestu pro každého pasažéra v autě, a to oranžové, žluté nebo červené barvy. Reflexní vesty musejí odpovídat evropské normě EN 471 se dvěma reflexními pruhy kolem trupu. V Rakousku je reflexní vesta povinná jen pro řidiče, pasažéři ji mají pouze doporučenou. Pokud však budou muset na rakouské silnici nebo dálnici zastavit a vystoupit z vozu, platí povinnost mít reflexní vestu pro každého, kdo z auta vystoupí. Rovněž na Slovensku platí povinnost mít vestu pro každého v autě. Pokuty za porušení tohoto dopravního předpisu se pohybují v rozmezí od pětadvaceti do 120 eur.

Včasné pořízení reflexní vesty šetří čas, finance i zdraví

Doporučená pravidla se vyplatí dodržovat z důvodu vysokých pokut i kvůli zjištění bezpečnosti v případě nenadálých dopravních situací, při vystupování z auta ve večerních a nočních hodinách. Proto je lepší vybavit se včas reflexními vestami zde v Česku než je kupovat za vyšší částky na pumpách v tuzemsku či zahraničí. Specializovaný e-shop, jenž nabízí rozmanité bezpečnostní a reflexní předměty, má v sortimentu rovněž reflexní vesty. Prodávají se v různých barvách, velikostech, s potiskem i bez. Žádanou položkou jsou dětské reflexní vesty, které se vzhledem ke své důležitosti prodávají ve zlevněném režimu.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *