Puzzle – zábava pro malé i velké

Kdo si hraje, nezlobí. A nejlepší hry jsou ty, které podporují naši imaginaci a kreativitu. Skládání puzzle mezi ně patří a pro mnohé se stalo opravdovou vášní. Také vás láká tahle výzva?

Snažení s odměnou na konci

Proč je skládání puzzle tak oblíbené? Je přece tak krásné sledovat, jak nám z ničeho pod rukama vzniká obraz, a co teprve to uspokojení, když do sebe dílky náhle zapadnou! U skládání se krásně odreagujete, přitom cvičíte paměť, a navíc ho lze spojit s další činností, například poslechem oblíbené hudby nebo audioknihy. Samozřejmě do něj také můžete zapojit celou rodinu a strávit pár hodin společně řešením tohoto zapeklitého úkolu. Najdete-li motiv, který se vám líbí, čeká vás na konci sladká odměna v podobě hotového obrazu, který si můžete třeba podlepit a pověsit na stěnu. Vhodně zvolené puzzle může být i pěkným dárkem.

Skládání puzzle – tipy a triky

Jednoznačný návod na to, jak při skládání postupovat, neexistuje. Můžeme vám však dát několik praktických rad, sesbíraných od ostřílených milovníků puzzle – třeba pomohou i vám. Skládání urychlí, když si puzzle hned na začátku rozložíte podle barev a motivu. Známým doporučením je složit nejdříve okraje – jednoduše je poznáte a počet kombinací je omezený. Jakmile máte hotový rám, získáte lepší představu o rozměrech celého obrazu. Poté si najděte nejvýraznější, tedy i nejlehčí části skládaného motivu a postupně se věnujte přednostně jim. Dobře se skládají i ostré přechody mezi barvami.

Několik rad na závěr

Než začnete skládat, najděte si vhodné místo, kde budete moci puzzle nechat rozložené třeba několik dnů až týdnů. Věřte, že u těch složitějších to bude třeba. K dispozici jsou také podložky na puzzle, s nimiž vám dílky nebudou zapadat do koberce. Nezapomeňte ani na vhodné světlo, tedy nikoliv přímé a nejlépe denní. A z čeho všeho máte na výběr? Tematika motivů je tak široká jako lidské zájmy: příroda, historie, cestování, auta a motorky, sport, fantastika, domácké motivy, pohádky a kreslené seriály pro ty nejmenší. Fajnšmekři mohou zkusit nejen 2D, ale i 3D puzzle. Podle náročnosti se liší počet puzzlíků, a tak má dětské puzzle 100 dílků, přičemž varianty pro dospělé mohou jít až do tisíců. Puzzle 5000 dílků a více už dá pořádně zabrat i těm nejostřílenějším nadšencům.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *