Posíláte blízkým dárek poštou? Nezapomeňte na důkladné zabalení

Ne vždy se vám poštěstí osobní návštěva rodinného příslušníka či známého, kterého zrovna čeká nějaká oslava. Abyste mu dali najevo, že vám na něm záleží, nezbývá nic jiného, než mu poslat dárek poštou. Jak to však udělat, aby dorazil v pořádku? Důležité je dobré zabalení.

Při poštovní přepravě zboží na delší vzdálenosti nejsou poškození balíků ničím výjimečným, je to takřka na denním pořádku. Chyba nebývá jen na straně firmy, která předměty přepravuje, ale i na samotných zákaznících, protože podceňují kvalitu a bezpečnost jejich obalu.

Kontrola krabice je základem

V zásadě platí, že pokud pro přepravu zboží použijete klasické papírové krabice, je zapotřebí pečlivě zkontrolovat, zda v některém místě nejsou poškozené. I malá dírka může způsobit roztrhnutí krabice a rozbití přepravovaného předmětu.

Spoje dobře zabezpečte pomocí lepicí pásky

Podstatné je také dobré zalepení krabice. Použijte vždy lepící pásky, jež jsou odolné vůči přetrhnutí. Ideální je volba lepenek, které jsou vyrobené z umělohmotného materiálu. Vydrží totiž podstatně více nežli běžná papírová lepenka. Pro uzavírání otvorů krabic je vhodná spíše lepicí páska s větší šířkou, alespoň 48 milimetrů. Páskou vždy objeďte všechna citlivá místa krabice, a to alespoň dvakrát. Budete tak mít jistotu, že při přepravě nedojde k jejímu roztržení. Navíc tím zajistíte i bezpečnost, do krabice se díky pásce nedostane nikdo nepovolaný.

Myslete na výplň krabice

Pakliže přepravujete hodně křehký materiál, je vhodné papírovou (ale i plastovou) krabici vyplnit bublinkovou fólií, polystyrenem, případně alespoň novinami. Zabráníte tak tomu, aby se věci uvnitř krabice pohybovaly, což by mohlo způsobit jejich poničení. Stejně tak je praktické použít do větší krabice ještě jednu menší, přepravovaná věc pak nebude v přímém kontaktu s ostatními, čímž se opět minimalizuje riziko znehodnocení.

Závěrem lze dodat, že při zasílání dárků poštou není na škodu si balíček připojistit. Firma vám vyplatí náhradu škody v případě poničení.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *